Zamknij

Aresztowano 22 mafiosów z najbliższego otoczenia szefa cosa nostra

Redakcja
19.04.2018 11:59
Aresztowano 22 mafiosów z najbliższego otoczenia szefa cosa nostra
fot. Wikimedia Commons

Włoscy policjanci i karabinierzy aresztowali w czwartek na Sycylii 22 osoby z klanu najważniejszego bossa cosa nostra Matteo Messiny Denaro, poszukiwanego od 25 lat. Wśród zatrzymanych jest dwóch jego szwagrów, którzy według śledczych pomagają mu się ukrywać.

Wymiar sprawiedliwości we Włoszech podkreśla, że po raz kolejny zaciśnięto pętlę wokół szefa szefów sycylijskiej mafii, który - jak ustalono - nadal kieruje nią z ukrycia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do aresztu na wniosek prokuratury do walki z mafią trafili przedstawiciele przestępczych klanów z miejscowości Castelvetrano, Campobello di Mazara i Partanna koło Trapani, czyli z rodzinnych stron Messiny Denaro, który jest na pierwszym miejscu policyjnej listy poszukiwanych najgroźniejszych przestępców.

W rezultacie dochodzenia śledczy rozbili sieć kontaktów, jaką posługiwał się, by wydawać rozkazy mafiosom. Ponadto na podstawie podsłuchów ustalili silne więzy krwi istniejące w sycylijskiej mafii. Messina Denaro wybiera na szefów poszczególnych klanów wyłącznie swych krewnych.

Pod koniec marca tygodnik "L'Espresso" podał powołując się na osobę, która spotkała szefa szefów cosa nostra, że ukrywa się on w Toskanii i że pomagają mu w tym także niektórzy przedstawiciele mafii z Kalabrii. Wymiar sprawiedliwości oświadczył wówczas, że sprawdzi te informacje.

RadioZET.pl/pap/maal