Artur Orzech odchodzi z Trójki

Redakcja
15.11.2017 10:34
Artur Orzech odchodzi z Trójki
fot. East News

Z radiowej Trójki odchodzą kolejne, flagowe głosy. Teraz swoją rezygnację z Polskim Radiem ogłosił Artur Orzech. 

Zagłosuj

Czy Trójka się zmieniła?

Liczba głosów:

Artur Orzech swoją decyzję podjął po wejściu w spór z dyrektorem Trójki. Sprawę opisuje portal Wirtualne Media. Orzech miał skrytykować decyzję o zmianie godziny i dnia emisji jego audycji "Zaraz Wracam". Przy tym miał odnieść się do samego Hirka Wrony, który jego pasmo "przejął". "Zaraz wracam" - od września zmieniło emisję na noc z wtorku na środę tuż po północy (wcześniej w niedziele po 13). W rozmowie z "Wyborczą" mówił, że to "cmentarz radiowy". 

Dalej Wirtualne Media informują, że swoje niezadowolenie Artur Orzech wyraził w poście opublikowanym na jego profilu na portalu społecznościowym. Post był prywatny, widoczny tylko dla znajomych. Portal cytuje kilka fraz, które znalazły się w krótkiej wymianie zdań pomiędzy dziennikarzami. Artur Orzech miał pisać o "niby przyjacielu" i o tym, że "człowiek uczy się całe życie". Miał też, żal, że Wrona nie zapytał go wcześniej o zdanie. Post skomentował sam zainteresowany. Hirek Wrona miał tłumaczyć, że i jego audycje czasem wypadały z ramówki, że zgłosił koncepcję audycji i został on przyjęty. 

W spór postanowił włączyć się dyrektor Trójki. Zwrócił uwagę Arturowi Orzechowi nawiązując do jego niektórych postów. - 30 października poprosiłem drogą mailową Redaktora Artura Orzecha, by zaprzestał publikowania treści, które są obraźliwe w stosunku do pracowników Trójki - powiedział w rozmowie z portalem Wirtualne Media. Dodał, że choć post był prywatny, to "widoczny dla setek ludzi". 

Zobacz także

Artur Orzech skomentował tę sprawę w rozmowie z portalem. - Nie wiem, o co chodzi panu Świetlikowi, proszę zapytać pana dyrektora, kogo z Trójki obraziłem - powiedział. W rozmowie z "Wyborczą" dziennikarz dodał też, że wymiana zdań była jego prywatną korespondencją. 

Po całej sytuacji Artur Orzech zdecydował się zakończyć współpracę z Programem III Polskiego Radia. Dziennikarz był związany z Trójką od 2001 roku i prowadził audycje muzyczne. To kolejny dziennikarz, który odszedł z Trójki. Zrobili to też m.in. Artur Andrus, Robert Kantereit i Wojciech Zimiński.

RadioZET.pl/Wirtualne Media/KM