Artur W. odwołany z funkcji burmistrza warszawskich Włoch. Radni byli zgodni

05.11.2019 19:19
Artur W. burmistrz Włoch odwołany. Do radnych wnioskował Rafał Trzaskowski
fot. PAP/Piotr Nowak

Artur W. odwołany z funkcji burmistrza warszawskich Włoch. Radni byli zgodni Artur W., burmistrz Włoch w Warszawie, został odwołany ze swojej funkcji po podejrzeniach o przyjęcie 200 tys. zł łapówki. O jego odwołanie wnioskował kilka dni wcześniej prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Artur W. burmistrzem Włoch już nie jest. Dzielnicowi radni byli zgodni co do tego, że samorządowiec podejrzany o przyjęcie łapówki od dewelopera, powinien stracić stanowisko. Za odwołaniem Artura W. głosowali wszyscy członkowie rady.

Artur W., burmistrz Włoch podejrzany

Odwołanie burmistrza to efekt wydarzeń z ubiegłego tygodnia. We wtorek, 29 października, CBA poinformowało o zatrzymaniu w Warszawie dwóch osób uwikłanych w korupcyjny proceder. Jedną z nich był burmistrz stołecznej dzielnicy Włochy Artur W. Samorządowiec - jak wynika z informacji CBA - został zatrzymany na gorącym uczynku tuż po przyjęciu 200 tys. złotych. Według CBA, Artur W. wziął pieniądze od przedsiębiorcy budowlanego Sabriego B., a gotówkę próbował ukryć w garażu należącym do rodziny.

Zobacz także

Niedługo po zatrzymaniu Artura W. prezydent stolicy Rafał Trzaskowski złożył wniosek do przewodniczącej rady dzielnicy Włochy o odwołanie burmistrza. Taki wniosek złożyła też grupa dzielnicowych radnych. Wcześniej Trzaskowski odwołał wszelkie pełnomocnictwa i upoważnienia udzielone samorządowcowi.

Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej zdecydował o wykluczeniu burmistrza dzielnicy Włochy z partii. Jak przekazał rzecznik PO Jan Grabiec, decyzja władz partii była w tej sprawie jednomyślna.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa, uwzględniając wniosek prokuratury, zadecydował o zastosowaniu aresztu tymczasowego na trzy miesiące dla Artura W.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP