Zamknij

Artur Zawisza potrącił rowerzystkę. Trzy lata temu stracił prawo jazdy

25.10.2019 10:47
Policja
fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Znany polityk prawicy Artur Zawisza potrącił w piątek rano w Warszawie rowerzystkę. Jak nieoficjalnie dowiedział się PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy, w 2016 roku został zatrzymany za jazdę po alkoholu, za co stracił prawo jazdy.

– Potrącenie miało miejsce o godz. 7. Kobieta kierująca rowerem została potrącona przez kierującego mercedesem. Mężczyzna jechał ulicą Beethovena i skręcał w  Sobieskiego. Wtedy doszło do potrącenia. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala – poinformowała Edyta Adamus z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Zobacz także

Kierowca mercedesa był trzeźwy. Okazał się nim znany polityk prawicy – Artur Zawisza. Informację o wypadku jako pierwszy podał portal TVN Warszawa. 

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy, Artur Zawisza ma zakaz prowadzenia pojazdów. W 2016 r. w Starej Hucie został zatrzymany przez patrol policji. Jechał wówczas pod wpływem alkoholu, za co potem stracił prawo jazdy. W styczniu 2019 r. uprawomocnił się wyrok sądu o zakazie prowadzenia przez niego pojazdów.

Zobacz także

– To wydarzenie drogowe, jakich setki. Bardzo mi przykro, że brałem w nim udział. Obyło się bez żadnych nadzwyczajnych okoliczności. Nie sposób rozstrzygnąć, kto zawinił. To trzeba poddać analizie. Ja nie jestem w stanie tego skomentować, bo całą sytuacją byłem zaskoczony – powiedział w rozmowie z PAP Artur Zawisza.

RadioZET.pl/PAP/TVN Warszawa

C