Zamknij

Artur Zawisza potrącił rowerzystkę. Jest opinia biegłego

28.11.2019 10:53
Artur Zawisza
fot. Artur Zawisza (w środku)/zdj. Bartosz Krupa/East News

Prokuratura zakwalifikowała zdarzenie drogowe, do którego doszło z udziałem byłego posła Artura Zawiszy jako wypadek - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński. Chodzi o zdarzenie sprzed miesiąca, gdy były poseł potrącił rowerzystkę.

- Do akt wpłynęła opinia biegłego z zakresu medycyny sądowej. Z opinii wynika, iż w wyniku zdarzenia drogowego pokrzywdzona doznała obrażeń ciała skutkujących rozstrojem zdrowia na okres powyżej 7 dni - przekazał prok. Łukasz Łapczyński.

Zobacz także

Dodał, że oznacza to, że zdarzenie, do którego doszło 25 października należy kwalifikować jako wypadek drogowy, o którym mowa w art. 177 § 1 kk. - Trwają czynności procesowe w przedmiotowej sprawie, prokurator i policjanci uzupełniają materiał dowodowy, na tym etapie nie informujemy o szczegółach realizowanych czynności"- powiedział prok. Łapczyński.

Artur Zawisza spowodował wypadek

25 października były poseł Artur Zawisza, prowadząc samochód, potrącił jadącą rowerem pracownicę Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Kobieta z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Policja ustaliła, że sprawca był trzeźwy, nie miał jednak uprawnień do kierowania pojazdami. Jeszcze tego samego dnia wieczorem Zawisza znowu prowadził auto i został zatrzymany przez policję do kontroli drogowej.

Zobacz także

Jak dowiedziała się PAP Artur Zawisza w 2016 r. stracił prawo jazdy za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. Sąd wydał mu zakaz prowadzenia pojazdów, który wygasł z końcem lipca tego roku. Polityk wciąż nie ma prawa jazdy.

RadioZET.pl/PAP