Zamknij

18-letni nożownik zaatakował pod szkołą kilkoro uczniów. Był poszukiwany

23.09.2022 17:51

Na trzy miesiące do aresztu tymczasowego trafił 18-latek, który pod liceum na Pradze Północ w Warszawie z nożem w ręku zaatakował kilkoro uczniów. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Atak 18-letniego nożownika pod szkołą. Nowe fakty
fot. scren KSP w Warszawie

Do ataku 18-letniego nożownika doszło 1 września pod jednym z liceów na Pradze Północ. - Agresywny 18-latek chciał wyrównać rachunki w imieniu swojej dziewczyny z jej szkolną koleżanką. Gdy ta opuściła budynek szkoły, 18-latek podszedł do niej i zaczął jej grozić. Posiadał ze sobą nóż, tzw. motylek, którym demonstracyjnie się bawił – powiedziała kom. Paulina Onyszko z północnopraskiej komendy policji.

W obronie dziewczyny stanął inny uczeń. Agresywny 18-latek zaatakował go, doszło do szarpaniny. Po reakcji przypadkowego świadka 18-latek uciekł z miejsca zdarzenia, zabierając czapkę 16-latkowi. 

Atak 18-latka z nożem pod szkołą. Był poszukiwany

Uczniowie sprawę zgłosili personelowi szkoły. Na miejsce wezwano patrol policji i rodziców. Jeden z zaatakowanych 16-latków trafił na badania do szpitala. Nie miał poważnych obrażeń.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przyjęli zawiadomienia od rodziców zaatakowanych uczniów. W tej sprawie przesłuchano również samych nastolatków. Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ wszczęła śledztwo w tej sprawie.

- Dzięki informacjom zgromadzonym w trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili tożsamość 18-letniego chłopaka. Jak się okazało, był on poszukiwany przez policjantów z Nysy w związku z tym, że nie powrócił do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego – relacjonowała Onyszko.

Jego zatrzymaniem zajęli się kryminalni z komendy przy ulicy Jagiellońskiej. Gdy nastolatek zjawił się w wytypowanym przez nich miejscu, zatrzymali go. Następnego dnia został przesłuchany w prokuraturze. Usłyszał pięć zarzutów dotyczących m.in. popełnienia rozboju z użyciem noża, kradzieży rozbójniczej oraz kierowania gróźb karalnych. Za te przestępstwa nastolatkowi grozi od 3 do 12 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Komenda Stołeczna Policji