Zamknij

Niedzielski o antyszczepionkowcach: To trzeba piętnować. "Gdzie jest państwo?"

25.07.2021 20:54
Adam Niedzielski
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Atak antyszczepionkowców na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim wywołał oburzenie. "To trzeba piętnować" – napisał minister zdrowia Adam Niedzielski. Dr Paweł Grzesiowski stwierdził, że awantura to efekt bierności na agresję słowną wylewającą się na osoby promujące szczepienia.

Antyszczepionkowcy chcieli wedrzeć się do jednego z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim w niedzielę po południu. Na opublikowanym na Twitterze nagraniu widać szamotaninę z udziałem protestujących z organizacji "Polskie Żółte Kamizelki" i pracowników punktu szczepień przeciw Covid-19.

"Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi. Tak dziś wygląda ruch antyszczepionkowy? Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować. Dziękuję polskiej policji" – napisał w niedzielę wieczorem na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski

Do ataku na punkt szczepień odniósł się również dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej. ''Atak antyszczepionkowców na punkt szczepień. XXI wiek, środek Europy, kolejna granica przekroczona. To efekt bierności na agresję słowną, hejt od wielu miesięcy wylewający się na osoby promujące szczepienia. Gdzie jest państwo?'' – napisał w mediach społecznościowych. 

Grodzisk Mazowiecki. Antyszczepionkowcy zaatakowali punkt szczepień 

Policja w związku z interwencją przed punktem szczepień w Grodzisku Mazowieckim zatrzymała dwie osoby. Jedną ze względu na naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, a drugą za znieważenie i kierowanie gróźb karanych wobec policjantów. Wobec nich w komendzie przeprowadzono czynności i około godziny 16 osoby te zostały zwolnione. Pozostałe osoby z grupy, która chciała wejść do punktu - według informacji policji - rozeszły się.

"Polskie Żółte Kamizelki" to organizacja, która przedstawia się jako grupa ludzi walczących o wolność i stawiających "opór bezprawiu rządu i policji". Na profilach w mediach społecznościowych publikuje m.in. informacje zniechęcające do szczepień przeciw Covid-19. 

RadioZET.pl/PAP