Zamknij

Atak na Magdalenę Ogórek przed TVP. Wulgarny wpis Janusza Palikota

Redakcja
03.02.2019 08:56
Janusz Palikot
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Magdalena Ogórek została zaatakowana przed siedzibą TVP przez grupę protestujących obywateli. Na miejscu interweniowała policja. Janusz Palikot w wulgarny sposób skomentował na Twitterze atak na dziennikarkę TVP. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Magdalena Ogórek została zaatakowana w sobotni wieczór, gdy chciała wrócić do domu po poprowadzeniu dwóch programów na antenie TVP Info. Wokół samochodu dziennikarki zebrała się spora grupa protestujących. 

Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych widać, jak do szyb auta Ogórek przykładane są zapisane kartki papieru, a niektóre przyklejane. Część protestujących próbuje uniemożliwić dziennikarce odjechanie samochodem, tarasując ulicę. Osoby te są odciągane na bok przez policję. Wobec dziennikarki, której ostatecznie dzięki pomocy policji udało się odjechać, padają napastliwe okrzyki, m.in. "spieprzaj kłamliwa babo obrzydliwa".

''Auto oplute, porysowane, obklejone całkowicie naklejkami, wyzwiska, rzucanie się pod koła. Szarpanina i przemoc. Tak wyglądał mój wyjazd z TVP. A oni się cieszą i wklejają film(poniżej)'' - napisała Magdalena Ogórek na Twitterze.

Atak na Magdalenę Ogórek. Wulgarny wpis Palikota 

Na wydarzenie zareagował na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński. We wpisie kierowanym do dziennikarki wyraził ubolewanie za "brak stanowczej reakcji stołecznej policji wobec tej dziczy, która zaatakowała Panią przed budynkiem TVP Info". Jak dodał, polecił "analizę materiałów operacyjnych i podjęcie niezwłocznie wszelkich stosownych działań".

Na Twitterze atak na dziennikarkę spotkał się ze zdecydowaną krytyką wielu polityków i dziennikarzy, z różnych partii i redakcji. Wyjątek stanowił Janusz Palikot. Był poseł PO i lider Twojego Ruchu w wulgarny sposób skomentował tweeta Dominiki Wielowieyskiej z „Gazety Wyborczej”, która napisała: „Absolutnie nie akceptuję takiego zachowania widzów wobec pani Ogórek. Można protestować pod TVP przeciwko manipulacjom i kłamstwom, ale nie można tworzyć atmosfery fizycznego zagrożenia wobec kogokolwiek, kto tam pracuje. To wydarzenie miało cechy linczu”.

- Ale co robić z k***ą? - napisał Palikot. Wpis szybko zniknął z profilu polityka. Część internautów, w tym dziennikarz Krzysztof Stanowski, zdążyła wykonać zrzut ekranu. 

''Ataki fizyczne na dziennikarzy TVP sprowokowała kampania nienawiści zorganizowana przez polityków. Chcecie doprowadzić do kolejnej tragedii?'' - tak wulgarny wpis Janusza Palikota o Magdalenie Ogórek skomentował Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

RadioZET.pl/DG