Zamknij

Podbiegł do 45-latki i oblał ją żrącą substancją. Kobieta trafiła do szpitala

02.06.2019 14:25

Policjanci z Gdańska szukają mężczyzny, który oblał żrącą substancją 45-letnią kobietę. Do ataku doszło przed południem. Kobieta trafiła do szpitala, ale na razie nie wiadomo w jakim jest stanie. 

Policja
fot. Shutterstock

45-latka szła ulicą Matuszewskiego w gdańskiej dzielnicy Piecki-Migowo (zwanej niekiedy Moreną), gdy nagle podbiegł do niej mężczyzna i oblał ją żrącą cieczą - prawdopodobnie kwasem solnym - po czym uciekł. Kobieta upadła na chodnik, pomógł jej przechodzień, który zawiadomił policje i pogotowie. 

Zobacz także

- Ok. godz. 9 dostaliśmy zgłoszenie od mężczyzny, który powiedział, że przy ulicy Matuszewskiego kobieta została oblana żrącą substancją. Poprosiła go o pomoc. Kobiecie została udzielona pomoc medyczna, z poparzeniami została przewieziona do szpitala - mówi w rozmowie z Gazeta.pl asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Na miejscu ataku dotarli funkcjonariusze policji, którzy przystąpili do sprawdzania zapis monitoringu miejskiego oraz przesłuchiwania  świadków zdarzenia. Policja prosi o kontakt wszystkich świadków zdarzenia oraz osoby, które mogą wiedzieć cokolwiek o napastniku.

Zobacz także

Poszkodowanej na razie nie udało się przesłuchać. Jej zdrowia nie został przedstawiony do wiadomości publicznej. Nie wiadomo też, czy znała napastnika. 

RadioZET.pl/MG/Gazeta.pl