Zamknij

Mężczyzna dźgnięty nożem na Dworcu Wileńskim. Policja oddała strzały

Redakcja
19.02.2019 14:59
Warszawa
fot. Wikimedia.Commons

W poniedziałek w nocy na Dworcu Wileńskim mężczyzna został zraniony nożem w szyję. Obecnie przebywa w szpitalu. Policja prowadzi intensywne poszukiwania sprawcy.

Do Komendy Stołecznej Policji w poniedziałek przed północą wpłynęła informacja, że na jednym z peronów Dworca Wileńskiego znajduje się ranny mężczyzna. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. W momencie przyjazdu poszkodowanemu była już udzielana pomoc – było to możliwe dzięki interwencji straży miejskiej.

Ranny mężczyzna na jednym z peronów

Jak powiedział PAP insp. Jerzy Jabraszko z referatu prasowego Straży Miejskiej, na Dworzec Wileński ok. godz. 23 wezwany został patrol straży miejskiej do innego zdarzenia. Zgodnie ze zgłoszeniem na dworcu przebywał mężczyzna pod wpływem alkoholu. Na miejscu okazało się, że był on pod wpływem narkotyków.

Zobacz także

W trakcie interwencji do strażników podeszła jedna z pasażerek, twierdząc, że na kolejnym peronie leży prawdopodobnie ranny mężczyzna. Okazało się, że mężczyzna ma poważną ranę szyi, z której tryska krew. Straż miejska udzieliła mu pomocy przedmedycznej i natychmiast wezwała pogotowie ratunkowe oraz policję. Pogotowie udzieliło opieki mężczyźnie rannemu w szyję i temu pod wpływem narkotyków. Obaj są w wieku między 30 a 40 lat. Zostali przewiezieni do szpitala.

Uciekał przed policją, ale to nie on zaatakował

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Na torowisku zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Wówczas funkcjonariusze oddali strzały. Mężczyzna został zatrzymany, jednak wstępne czynności wykluczyły, by to on był sprawcą zdarzenia. Ofiara została przewieziona do szpitala.

Zobacz także

Obecnie trwają szeroko zakrojone czynności operacyjne w celu zatrzymania sprawcy zranienia. Policja zabezpieczyła monitoring. Przesłuchuje też osoby, które były świadkami zdarzenia. Poszkodowany mężczyzna zostanie przesłuchany, jak tylko będzie taka możliwość.

RadioZET.pl/PAP/MP