Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nowe fakty ws. NOŻOWNIKA, który zaatakował młodą parę podczas ślubu

12.03.2018 13:30
xxx wiadomosci

Nożownik, który w sobotę w kościele protestanckim w Rybniku zranił młodą parę, jest już w prokuraturze. Mężczyzna ma usłyszeć podwójny zarzut usiłowania morderstwa.

Ofiary nożownika fot. Facebook/screen

Napastnikiem jest 23-letni mężczyzna, który znał pannę młodą i jej rodzinę. Prawdopodobnie nie mógł się pogodzić z tym, że wybrała innego. Dlatego nożem zaatakował parę na ślubnym kobiercu. Na razie nie wiadomo, czy zdecyduje się na złożenie zeznań. Prokuratura zamierza wnioskować do sądu o areszt tymczasowy. Grozić mu będzie od 8 lat więzienia do dożywocia.

nozownik

Tymczasem pani młoda została już wczoraj wypisana ze szpitala. Jej mąż nadal jest pod opieką lekarzy. Dalsza część ich ślubu odbyła się w szpitalu. Obrażenia nie zagrażają ich życiu. Pod opieką lekarzy pozostaje jej mąż, Sebastian. W rozmowie z reporterem Radia Zet przyznał, że wybaczył sprawcy.

Do napadu doszło w sobotę po południu. Napastnik wszedł do Centrum Chrześcijańskiego Winnica, gdzie odbywała się ceremonia i ranił parę. Wspominano o urazach szyi i barku. Mężczyzna w trakcie ataku był trzeźwy. Centrum Chrześcijańskie Winnica prowadzi Kościół Boży w Chrystusie należący do rodziny kościołów protestanckich.

Radio ZET/TOM/maal

Oceń