Nowe fakty ws. NOŻOWNIKA, który zaatakował młodą parę podczas ślubu

Redakcja
12.03.2018 13:30
Ofiary nożownika
fot. Facebook/screen

Nożownik, który w sobotę w kościele protestanckim w Rybniku zranił młodą parę, jest już w prokuraturze. Mężczyzna ma usłyszeć podwójny zarzut usiłowania morderstwa.

Napastnikiem jest 23-letni mężczyzna, który znał pannę młodą i jej rodzinę. Prawdopodobnie nie mógł się pogodzić z tym, że wybrała innego. Dlatego nożem zaatakował parę na ślubnym kobiercu. Na razie nie wiadomo, czy zdecyduje się na złożenie zeznań. Prokuratura zamierza wnioskować do sądu o areszt tymczasowy. Grozić mu będzie od 8 lat więzienia do dożywocia.

nozownik

Tymczasem pani młoda została już wczoraj wypisana ze szpitala. Jej mąż nadal jest pod opieką lekarzy. Dalsza część ich ślubu odbyła się w szpitalu. Obrażenia nie zagrażają ich życiu. Pod opieką lekarzy pozostaje jej mąż, Sebastian. W rozmowie z reporterem Radia Zet przyznał, że wybaczył sprawcy.

Zobacz także

Do napadu doszło w sobotę po południu. Napastnik wszedł do Centrum Chrześcijańskiego Winnica, gdzie odbywała się ceremonia i ranił parę. Wspominano o urazach szyi i barku. Mężczyzna w trakcie ataku był trzeźwy. Centrum Chrześcijańskie Winnica prowadzi Kościół Boży w Chrystusie należący do rodziny kościołów protestanckich.

Radio ZET/TOM/maal