Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Atak nożownika w Białymstoku. Podejrzany trafił na oddział zamknięty

15.03.2019 13:50
xxx wiadomosci

Po ataku nożownika w Białymstoku sąd uwzględnił w piątek wniosek prokuratury i zdecydował o 3-miesięcznym areszcie mężczyzny, któremu postawiono zarzut usiłowania zabójstwa dwóch kobiet. Podejrzany będzie teraz przebywał na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego.

Atak nożownika w Białymstoku. Podejrzany trafił na oddział zamknięty fot. Wojciech Wojtkielewicz/Polska Press/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Jest to związane z okolicznościami, które poznaliśmy w toku postępowania i czynnościami, które podjęliśmy. Uznaliśmy, że konieczne jest wskazanie we wniosku, iż to tymczasowe aresztowanie musi być zrealizowane poprzez umieszczenie w zakładzie zamkniętym szpitala psychiatrycznego – mówi szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe Wojciech Zalesko.

– Sąd podzielił nasze stanowisko. Zastosował tymczasowe aresztowanie, określając miejsce pobytu nie w areszcie śledczym, jak jest zazwyczaj, a na oddziale zamkniętym – powiedział Zalesko. 

Atak nożownika w Białymstoku

Do ataku doszło na ulicy w centrum Białegostoku, w pobliżu komendy miejskiej policji. Policjanci z pomocą przechodnia zatrzymali napastnika na miejscu. 47-letnia kobieta i jej 16-letnia córka z ranami kłutymi szyi trafiły do szpitala.

W czwartek podejrzany o atak usłyszał zarzuty. Do tej pory nie odpowiedział na pytanie, czy się do nich przyznaje i nie złożył wyjaśnień. Prokurator Zalesko dodał, że w śledztwie będzie potrzebna opinia sądowo-psychiatryczna i powołanie w tym celu biegłych.

Według wstępnych ustaleń prokuratury tuż przed atakiem jedna z kobiet zwróciła mężczyźnie uwagę na sposób parkowania samochodu przez podejrzanego.

RadioZET.pl/PAP/MK

Oceń