Zamknij

Atak nożownika w Krakowie. 23-latek rzucił się z nożem na starszego mężczyznę

04.07.2020 14:51
Zdjęcie ilustracyjne
fot. BortN66/Shutterstock

Atak nożownika w centrum Krakowa. 23-latek rzucił się z nożem na starszego mężczyznę, który w wyniku zadanych mu ran trafił do szpitala. Sprawca jest już w rękach policji.

Atak nożownika w Krakowie. Policja zatrzymała 23-letniego mężczyznę, który w piątek wieczorem zaatakował nożem w centrum Krakowa 63-latka. Ofiara z powierzchownymi ranami trafiła do szpitala. Napastnik był pod wpływem alkoholu i amfetaminy.

Zobacz także

Jak poinformował w sobotę rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, do ataku doszło na ul. Dietla, gdzie napastnik stał w grupce mężczyzn. W pewnym momencie oddalił się, ale po chwili wrócił z nożem kuchennym, którym zranił 63-latka. Potem uciekł z miejsca zdarzenia.

Atak nożownika w Krakowie. 23-latek ranił starszego mężczyznę

Ofiara z powierzchownymi ranami policzka i łopatki, nie zagrażającymi życiu, trafiła do szpitala. Po wyjściu z niego mężczyzna złożył zawiadomienie na policji o przestępstwie.

Nie wie on, dlaczego został zaatakowany

- dodał Gleń.

Zobacz także

23-letni napastnik został zatrzymany we własnym mieszkaniu wraz z partnerką, która pomagała mu zacierać ślady przestępstwa. Po przebadaniu okazało się, że był pod wpływem amfetaminy i alkoholu.

Zobacz także

Mężczyzna był poszukiwany przez policję do odbycia kary 30 dni aresztu za popełnione wcześniej wykroczenie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP