Zamknij

Atak nożownika w Poznaniu. Ugodzony mężczyzna nie żyje

25.05.2019 20:42
Atak nożownika w Poznaniu. Ugodzony mężczyzna nie żyje
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Na przystanku przy Alejach Solidarności w Poznaniu około godziny 18 zmarł mężczyzna zaatakowany ostrym narzędziem - informuje reporterka Radia ZET Danka Woźnicka. Po godzinie 21 policja poinformowała, że napastnik został zatrzymany. 

Z informacji lokalnych mediów, które powołują się na relacje świadków, wynika, że na miejsce przyjechały trzy ambulanse i pięć radiowozów. 

- Jechałem na Polankę w tym czasie. Widziałem tu gościa bez koszulki i drugiego, który miał zostać popchnięty na barierkę i go tu reanimowali gdzieś z pół godziny. Była tu karetka i policja. Nie wiem, czy ten facet bez koszulki był sprawcą czy nie. Dość długo go reanimowali i chyba go nie uratowali, bo namiot postawili - mówi jeden ze świadków w rozmowie z „Głosem Wielkopolski”. Inny dodaje, że widział jednego mężczyznę w kajdankach, którego mundurowi zabrali do radiowozu.

Jak dowiedział się wielkopolski portal, mężczyzna dźgnięty nożem zmarł w drodze do szpitala. Policja potwierdziła jedynie, że doszło w tym miejscu do "poważnego zdarzenia o charakterze kryminalnym".

Zobacz także

Atak w Poznaniu. Nożownik zatrzymany

Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak przekazał po godzinie 21, że napastnik to 41-latek. Jest już w rękach policji. Został zatrzymany w jednym z mieszkań na poznańskich Winogradach.

Radio ZET/Głos Wielkopolski