Oblał przechodnia kwasem. Poszukuje go policja

Redakcja
20.03.2017 19:02
Policja
fot. Flickr

Szczecińska policja poszukuje mężczyzny, który dziś rano zaatakował przechodnia w centrum miasta. Napastnik podszedł do 30-latka i chlusnął mu w twarz żrącą substancją - najprawdopodobniej kwasem.

Mężczyzna rano szedł na siłownię. Około godz. 7 rano podbiegł do niego napastnik i oblał kwasem. Poszkodowany sam dotarł do przychodni, a stamtąd został przewieziony do szpitala.

- O godz. 7:30 policja otrzymała zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który został oblany żrącą substancją - powiedziała podkom. Mirosława Rudzińska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Tuż po zdarzeniu udał się on do najbliższej przychodni lekarskiej, skąd został zabrany do szpitala. Jest on obecnie hospitalizowany, ma obrażenia twarzy i klatki piersiowej - dodała.

Jak wyjaśniła, policja prowadzi śledztwo w kierunku uszkodzenia ciała. - Prowadzimy czynności mające na celu odszukanie sprawcy ataku. Analizujemy nagranie wideo z okolic miejsca zdarzenia, poszukujemy świadków. Do badań laboratoryjnych przekazano odzież ze śladami substancji, którą mężczyzna został oblany - zaznaczyła policjantka.

Mężczyzna nie potrafił opisać agresora. Twierdzi również, że nie ma wrogów ani nikogo, kto mógłby chcieć zrobić mu krzywdę.

RadioZET.pl/PAP/MG/MP