Zamknij

Zamiecie śnieżne, grad i burze. Marcowy atak zimy w Polsce

Magdalena Kulej
26.03.2019 16:11
Zamiecie śnieżne, grad i burze. Marcowy atak zimy w Polsce
fot. archiwum Radia ZET

Zamieć śnieżna przeszła we wtorek po południu przez północną i wschodnią część Polski. Sypało m.in. w Białymstoku i w Suwałkach, gdzie przez 2 godziny napadało kilka centymetrów śniegu. Ale to jeszcze nie koniec. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W związku z niesprzyjającymi warunkami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla połowy kraju. Choć śnieżyce powinny być chwilowe, bardzo silne porywy wiatru będą dokuczać do końca dnia. Dodatkowo spodziewane są opady gradu i burze. Uwaga, kierowcy. Na drogach jest bardzo ślisko.

Oprócz Podlasia, alerty przed bardzo silnym wiatrem obejmują też województwa: warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, łódzkie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie i północne powiaty Małopolski. Ostrzeżenia obowiązują do godziny 18. 

Niebezpiecznie jest też w górach.  W nocy z poniedziałku na wtorek w Tatrach i na Podhalu pojawiła się świeża warstwa białego puchu, która kompletnie przykryła szlaki. Ratownicy TOPR ostrzegają: może być niebezpiecznie. W dodatku do drugiego stopnia wzrosło zagrożenie lawinowe.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/MK