Zamknij

Ogromny pożar hotelu z aquaparkiem. Ewakuowano 50 osób

17.01.2021 18:33

Pożar hotelu z aquaparkiem w województwie podlaskim wybuchł w niedzielę. Z ogniem walczyło 30 zastępów straży pożarnej, a z budynku ewakuowano 50 osób. W sieci pojawiły się liczne zdjęcia oraz nagrania, na których widać kłęby gęstego dymu, unoszące się nad hotelem.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Jakub Kaminski/East News

Pożar w hotelu Amber Bay, dawnym Hotelu Delfin w Augustowie (województwo podlaskie) wybuch w niedzielę. Ogniem zajęło się poddasze.

Jak poinformował Polską Agencję Prasową rzecznik augustowskiej straży pożarnej Krzysztof Kiewlak, do pożaru doszło po godzinie 14.00. - Pali się poddasze hotelu, gasimy pożar i kontrolujemy, by nie przeniósł się na budynek sąsiadujący - informował wcześniej Kiewlak. Strażacy opanowali jednak płomienie i ogień nie przeszedł na resztę zabudowań.

Augustów. Pożar w hotelu Amber Bay, ewakuowano 50 osób

Strażacy ewakuowali z hotelu 50 osób. W akcji uczestniczyło aż 30 zastępów straży pożarnej z okolicy Augustowa i Suwałk. W mediach społecznościowych opublikowano liczne zdjęcia, na których widać skalę pożaru. Gęsty dym unoszący się nad budynkiem miał być widoczny z odległości wielu kilometrów. W Internecie pojawiło się również wideo z miejsca zdarzenia.

Hotel Amber Bay – kiedyś Hotel Delfin - to jeden z największych hoteli w Augustowie, turystycznej stolicy województwa podlaskiego. Obecnie jest to centrum wypoczynkowo-szkoleniowe z własnym aquaparkiem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/bialystok.wyborcza.pl/Kurier Poranny/Facebook