Samochód stoczył się na 6-letnią dziewczynkę

Redakcja
19.09.2018 12:07
Samochód stoczył się na 6-letnią dziewczynkę
fot. alexfan32/shutterstock

W poniedziałek wieczorem na ulicy Śląskiej w Kielcach zaparkowane przy supermarkecie auto stoczyło się na sześcioletnią dziewczynką– podał w środę portal Onet.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

We wtorek wieczorem, mieszkanka Kielc szła chodnikiem z dwójką małych dzieci. Jedno z nich było w wózku, a sześciolatka jechała obok rowerem. W pewnym momencie auto marki Peugeot, stojące na parkingu przy wejściu do sklepu Lidl, zaczęło staczać się na chodnik.

Zobacz także

- Ten samochód nagle stoczył się z tego parking i wjechał na chodnik – relacjonował portalowi sierżant sztabowy Karol Macek. Jak dodał, kobieta zdążyła w porę odskoczyć wraz z rocznym dzieckiem w wózku, ale samochód najechał na nogi jej sześcioletniej córki.

Zobacz także

Dziewczynka trafiła do szpitala na kilka godzin. Nie odniosła poważnych obrażeń ale – jak podkreślają w rozmowie z Onetem policjanci – miała naprawdę bardzo dużo szczęścia. Do wypadku doszło około godziny 19.00.

Zobacz także

Jak dodał rzecznik kieleckiej policji, wciąż prowadzone są czynności mające ustalić, jaka była przyczyna stoczenia się pojazdu. Na razie zweryfikowano posiadacza samochodu: jest to 29-letni mieszkaniec gminy Górno.

RadioZET/onet.pl/JZ