Autobus z dziećmi wbił się w ciężarówkę na autostradzie A4 [WIDEO]

Redakcja
04.06.2018 17:00
Wypadek
fot. Archiwum RadioZET.pl

O włos od tragedii na autostradzie A4 nieopodal Wrocławia. Autokar wiozący 30 dzieci w wieku 5 lat uderzył w samochód ciężarowy w okolicach punktu poboru opłat Karwiany.

Do wypadku doszło po godzinie 9 na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia za PPO Karwiany. Autobusem podróżowało prawie 30 dzieci i kilkanaście osób dorosłych, które jechały z Grodkowa na Opolszczyźnie do Wrocławia. Kierowca ciężarówki, widząc prace remontowe, zwolnił. Z tego co ustaliła policja, kierowca autobusu, nie zachowując należytej ostrożności, najechał na tył ciężarówki – mówił Łukasz Dutkowiak z biura prasowego dolnośląskiej policji w rozmowie z PAP.

Wypadek na A4

Według wstępnych ustaleń, kierowca ciężarówki jadącej z Opola w kierunku Zgorzelca, zwolnił na autostradzie A4 z uwagi na remont jezdni. To wtedy w jego samochód uderzył kierowca autobusu. – Dzieci nie ucierpiały w wypadku. Do szpitala został przewieziony kierowca autobusu. Śmigłowiec zabrał też kobietę, która w chwili wypadku znajdowała się w przedniej części pojazdu – mówi Łukasz Dutkowiak z Policji Wrocławskiej.

Autobus z dziećmi

Przez kilka godzin kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami na drodze. Zablokowany był jeden pas.

RadioZET.pl/PAP/rp.pl/strz