Zamknij

Autobus zderzył się z autem osobowym. 11 osób rannych [NOWE FAKTY]

Redakcja
31.03.2018 18:02
Wypadek autobusu
fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

11 osób zostało rannych w wyniku sobotniego zderzenia się autobusu i auta osobowego na drodze krajowej nr 34 w okolicach Świebodzic na Dolnym Śląsku. Poszkodowani to obywatele Rosji, którzy wracali z wycieczki z czeskiej Pragi. Policjanci poinformowali, że rannym została już udzielona pomoc, a droga jest przejezdna.

Według ustaleń śledczych, autobusem jechali turyści z Rosji, oraz młodzież z Białorusi. – Do wypadku doszło przed godz. 10. na trasie przy wyjeździe ze Świebodzic. Zderzyły się autobus i auto osobowe. W autobusie podróżowało 30 osób. Dwie z nich trafiły do szpitala, a innym pomocy udzielono na miejscu – powiedział PAP Łukasz Dutkowiak z biura prasowego dolnośląskiej policji. Łącznie w wypadku poszkodowanych zostało 11 osób. Niektórzy musieli zostać hospitalizowani.

Wypadek autobusu na Dolnym Śląsku

Autobusem podróżowali obywatele Rosji. Rosjanie wracali w wycieczki z czeskiej Pragi. "Pasażerowie autobusu to ludzie w różnym wieku – są dzieci, młodzież i dorośli. Są w kontakcie z organizatorem wyjazdu, który ma po nich wysłać autokar zastępczy – Jak przekazała PAP rzeczniczka urzędu miasta w Świebodzicach Agnieszka Bielawska.

Rosjanie wracali z Czech

Utrudnienia na drodze trwały przez kilka godzin. Od godz. 16:30 ruch na trasie odbywał się już bez utrudnień. Na szczęście obyło się bez ofiar.

O sprawie pisaliśmy już wcześniej:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Fakt24/strz