Zamknij

Autokar wpadł do rowu. 13 osób jest rannych, w tym dzieci

PAP
02.01.2022 15:27

Wypadek na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Łopiennik Podleśny (woj. lubelskie). Rannych zostało trzynaście osób, w tym pięcoro dzieci. Służby nie wykluczają, że poszkodowanych może być więcej. 

Autokar wpadł do rowu w Łopienniku Podleśnym
fot. Policja Lubelska

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. 13 na przebiegającym w lesie odcinku dk 17 w pobliżu miejscowości Łopiennik Podleśny. - Autokar na litewskich numerach rejestracyjnych z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi, wjechał do rowu - poinformowała kom. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Dodała, że autokarem jechało ponad 40 osób. Trzynaście osób zostało przewiezionych do szpitali w Zamościu i Lublinie, wśród nich dzieci.

Jedna osoba w stanie ciężkim została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Lublinie. Dodała, że pozostałe osoby przebywają w remizie w Olszance, gdzie zostały otoczone opieką. Po jedną osobę ranną przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowca autokaru był trzeźwy.

- W przypadku zdarzenia drogowego dzieci zawsze są przewożone do szpitali. Liczba osób przewiezionych do szpitala może się zmieniać - wyjaśniła kom. Anna Kamola. Dodała, że nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych. Droga była zablokowana.

RadioZET.pl/PAP - Piotr Nowak