Zamknij

Dziennikarz TVP, autor materiału o mowie nienawiści po śmierci śp. P.Adamowicza, dostał etat. Jest w Panamie

Redakcja
22.01.2019 17:26
Dziennikarz TVP, autor materiału o mowie nienawiści po śmierci śp. P.Adamowicza, dostał etat. Jest w Panamie
fot. Piotr Molecki/East News

Nie milkną echa kontrowersyjnego materiału „Wiadomości” TVP , który powstał po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – dotyczył on mowy nienawiści i ukazywał wycięte z kontekstu wypowiedzi Jerzego Owsiaka i polityków opozycji. Jego autorem jest Maciej Sawicki, reporter TVP.  Jak wynika z informacji serwisu press.pl, dostał on właśnie pracę w…Panamie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sawicki – który otrzymał etat w TVP -  ma relacjonować Światowe Dni Młodzieży. Jak podaje press.pl, zostało to potwierdzone przez szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Jarosława Olechowskiego. Oprócz niego, w relacji Światowych Dni Młodzieży ma brać udział kilkunastu pracowników stacji, w tym między innymi Danuta Holecka.

Kontrowersyjne materiały TVP i petycje o odwołanie Kurskiego

Warto przypomnieć co zawierał kontrowersyjny materiał "Wiadomości" TVP, stworzony przez Sawickiego niedługo po brutalnym morderstwie prezydenta Gdańska. Miał on nawiązywać do mowy nienawiści w debacie publicznej, jednak zamieszczono w nim tylko niektóre wypowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej, pomijając zupełnie przedstawicieli PiS-u i rządu. Dodatkowo, pokazano wycięte z kontekstu wypowiedzi Jerzego Owsiaka co złożyło się na całość zmanipulowanego przekazu.

Zobacz także

Materiały TVP związane ze śmiercią , w tym materiał Sawickiego, były w ostatnim tygodniu krytykowane m.in. przez polityków opozycji. List otwarty do szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego wzywający do odwołania Jacka Kurskiego z funkcji prezesa stacji wystosował lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Pod jego petycją podpisało się w internecie od wtorku kilkanaście tysięcy osób. Wniosek do szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego o odwołanie prezesa TVP i jego zastępcy Macieja Staneckiego złożył z kolei Kukiz'15. Oprócz tego do KRRiT wpłynęło kilkadziesiąt skarg indywidualnych dotyczących m.in. poniedziałkowego materiału "Wiadomości”. 

Zobacz także

RadioZET/press.pl/PAP/JZ