Z naczepy tira spadła bryła lodu. Uderzyła w nieoznakowany radiowóz

Redakcja
31.01.2019 17:43
Z naczepy tira spadła bryła lodu. Uderzyła w nieoznakowany radiowóz
fot. Shutterstock

O dużym szczęściu mogą mówić funkcjonariusze, którzy nieoznakowanym radiowozem patrolowali autostradę A1. Na policyjny samochód - z naczepy jadącego przed nimi tira - spadła bryła lodu. Kierowca tłumaczył, że pojazd miał przygotować przed wyjazdem w trasę inny pracownik firmy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek  przed 10:00 na łódzkim odcinku autostrady A1.

Na jadący za tirem nieoznakowany radiowóz spadła  - jak informuje KWP w Łodzi - ogromna bryła lodu. Policjanci zareagowali natychmiast. Kierowcy kazali zjechać na najbliższy MOP i tam ukarali go mandatem za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Zobacz także

36-latek tłumaczył, że odladzaniem naczep w firmie, w której jest zatrudniony, zajmują się wyspecjalizowani  pracownicy i był przekonany, że przed wyjazdem w trasę jego pojazd jest odpowiednio przygotowany. Przyznał jednak, że sam nie sprawdził, czy na naczepie nie zalega lód lub śnieg.

Policjanci przypominają, że jest to obowiązek każdego kierowcy. I przestrzegają, że przy dużej prędkości spadający z naczepy lód może uderzyć w szybę innego samochodu i nawet doprowadzić do wypadku.

RadioZET.pl/KWP Łódź/JŚ