Zamknij

Awantura w TVP Info. Wszystko przez słowa Ikonowicza

Redakcja
27.05.2018 11:49

Podczas sobotniego programu „Studio Polska” w TVP Info gośćmi byli m.in. Piotr Ikonowicz i Karol Karski. W pewnej chwili w TVP doszło do awantury.

Piotr Ikonowicz
fot. ---

W sobotę w programie TVP Info poruszono temat protestujących rodziców niepełnosprawnych w Sejmie. Nagle rozmowa przerodziła się w zaciętą i nerwową dyskusję.

- Przypomniałem sobie te 100 mln, które Lech Wałęsa obiecał w czasie wyborów. Wspiera kogokolwiek w jakiejkolwiek akcji, a sam nie potrafił wywiązać się ze swoich obietnic. W przeciwieństwie do PO i PSL oraz Wałęsy, my realizujemy swoje zobowiązania – zaczął Karol Karski z PiS.

Piotr Ikonowicz nie pozostał obojętny na te słowa i natychmiast zaczął obrażać ojca Tadeusza Rydzyka. Jego słowa rozpętały olbrzymią awanturę.

- Niech tłusty się pofatyguje na kolanach – powiedział.

- Ludzie mają dziwne skojarzenia. Niektórym wszystko kojarzy się z seksem, a panu z Kościołem –zareagował Karski. - Odruchem serca natychmiast, to co mogliśmy, daliśmy. To skok jakościowy w porównaniu do tego, co było.

Jednak Ikonowicz nie pozostał dłużny.

- Znam Jana Pawła II i teorie społeczne Kościoła. Kościół w Polsce jest Kościołem schizmatycznym, jest barbarzyński i dąży do dóbr materialnych.

W niedzielę rodzice osób niepełnosprawnych zawiesili protest.

RadioZET.pl/MW