Zamknij

Awantura w TVP Info. Ochrona wyprowadziła jednego z uczestników. "Stop cenzurze w TVP"

Redakcja
06.01.2019 12:38
TVP Info
fot. Twitter/Magda M

Do kolejnej awantury doszło w studiu TVP Info. Podczas emitowanego na żywo programu "Studio Polska" do studia wtargnął mężczyzna, który trzymając kartkę z napisem "Stop cenzurze w TVP", krzyczał pod adresem prowadzących. Musiała interweniować ochrona. 

Sytuacja, do której doszło w sobotni wieczór w studiu TVP Info jest pokłosiem incydentu z października ubiegłego roku. Wówczas mężczyzna trzymający w ręku portret byłego opozycjonisty Adama Słomki kopnął w plecy siedzącego przed nim uczestnika dyskusji. Prowadzący oraz większość obecnych wówczas w studiu osób zareagowało, a agresor został wyprowadzony przez ochronę. Obecny jednak wówczas na widowni Słomka nie potępił jednak zachowania swojego zwolennika.

Od tamtej pory Słomka ani jego grupa poparcia nie są zapraszani do programu. W ostatnim odcinku "Studio Polska" postanowiono jednak przeciwko temu zakazowi zaprotestować. Dwie osoby na widowni trzymały w ręku kartki z napisem "Stop cenzurze w TVP". Taką samą kartkę miał ze sobą mężczyzna, który w trakcie programu wtargnął do studia.

- To nieprawda! Ten program jest sterowany! Zobaczcie, jak działa cenzura! Ogórek okłamała! Nie wpuszczają ludzi - krzyczał, po czym stwierdził, że program jest stronniczy, a ludzie w nim uczestniczący to tak naprawdę opłacani statyści. Nagranie z incydentu trafiło już do sieci. 

Mężczyznę musiał wyprowadzić ochrona, a prowadzący program Magdalena Ogórek i Jacek Łęski przeprosili widzów i uczestników słowami: - Często pytają państwo, dlaczego Adam Słomka i jego zwolennicy nie są już zapraszani do programu. Właśnie to jest najlepszy przykład. Te emocje wykraczają poza standardowy poziom

Do zajścia odniósł się już także sam Słomka, który skomentował je na swoim profilu na Twitterze:

"Ktoś nie wytrzymał promowania lewactwa w 'Studio Polska'! Czy jeśli uczestnik 'otwartego studio' dokona protestu używając danych @Slomka_KPN to jestem temu winny... czy cenzura prewencyjna w TVP?" - napisał. 

RadioZET.pl/Twitter/MP