Awaria sieci Plus! Brak zasięgu i problemy z internetem

Redakcja
06.10.2017 16:11
Awaria
fot. Archiwum Radia ZET

Klienci Plusa w całej Polsce skarżą się na problemy z zasięgiem oraz zawieszającym się internetem. Przyczyną może być zarówno czwartkowy orkan Ksawery, który przeszedł nad zachodnimi województwami, jak i wewnętrzna awaria systemu. Obecne trwają prace nad usunięciem usterek.

Informacje pojawiły się już na specjalistycznych portalach, m.in. Spider's Web i DownDetector. Ci ostatni opublikowali nawet grafikę przedstawiającą, w których rejonach Polski awaria jest najsilniej odczuwalna:

plus_downdetector

Na problemy z wykonywaniem połączeń telefonicznych, wysyłaniem SMS-ów oraz dostępem do internetu najbardziej narażeni są mieszkańcy województw: lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i dolnośląskiego. Tam właśnie przeszedł w czwartek orkan Ksawery. Jak jednak widać na powyższej mapie, awaria objęła również inne części Polski, np. Warszawę.

Dziennikarze bloga Spider's Web skontaktowali się z przedstawicielami operatora. Okazuje się, że istnieją dwie różne przyczyny awarii. Pierwszą jest faktycznie orkan Ksawery, która siał spustoszenie w zachodniej części kraju. Z kolei drugą jest po prostu awaria systemu, która uniemożliwia aktywację pakietów internetowych.

RadioZET.pl/DownDetector/Spider's WEeb/MP