Zamknij

Potężna awaria kart Visa zażegnana

Redakcja
02.06.2018 08:34
Visa

W piątek miliony klientów kart płatniczych Visa na całym świecie miało problemy z płatnościami. Jak wynika z oświadczenia, które otrzymaliśmy od biura prasowego Visa, problem został zażegnany. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Badamy przyczyny problemu i staramy się go rozwiązać tak szybko, jak to możliwe" - ogłosiła w piątek firma, gdy pojawiły się doniesienia, że posiadacze jej kart mieli kłopoty ze zrealizowaniem płatności w Wielkiej Brytanii, Irlandii i kilku innych krajach europejskich.

Awaria kart VISA

''1 czerwca br. wystąpiły zakłócenia w działaniu systemu Visa, które dotknęły klientów w całej Europie. Naszym celem jest zapewnienie sprawnego funkcjonowania kart Visa 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Wczoraj nie udało nam się zrealizować tego celu w pełni, za co przepraszamy naszych partnerów oraz – przede wszystkim – użytkowników kart Visa'' - podało w komunikacie biuro prasowe Visa. 

Zobacz także

Obecnie mogą już oni korzystać ze swoich kart Visa, ponieważ działanie naszego systemu powróciło niemal do poziomu wyjściowego. Zakłócenia spowodowane zostały awarią sprzętu'' - dodano. 

Firma twierdzi, że awaria nie była związana z nieuprawnionym dostępem do systemu ani działaniami prowadzonymi w złej wierze.

RadioZET.pl/DG