Dreamliner PLL LOT już naprawiony. Wyleciał z Pekinu z dziecięciogodzinnym opóźnieniem!

Redakcja
12.11.2018 15:13
Dreamliner PLL LOT już naprawiony. Wyleciał z Pekinu z dziecięciogodzinnym opóźnieniem!
fot. Foto Olimpik/REPORTER/East News

Z dziesięciogodzinnym opóźnieniem wyleciał z Pekinu do Warszawy Dreamliner PLL LOT, u którego wykryto usterkę techniczną. Samolot miał wylądować w Polsce w poniedziałek ok. 11:40. Będzie przed 22:00.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dreamliner miał wylecieć z Pekinu o 3:00 w nocy czasu polskiego. Wyleciał z dziesięciogodzinnym opóźnieniem, ok. 13:00.

- Te kilka godzin opóźnienia, jakie się pojawiły, wynikają nie z problemów z obsługą techniczną, tylko z tego, że usterkę trzeba było namierzyć, naprawić, a potem samolot sprawdzić i wydać zgodę na ponowny start - wyjaśnił Konrad Majszyk z biura prasowego LOT.

Zobacz także

Jak się okazało, w samolocie doszło do wycieku płynu hydraulicznego. Konieczna była wymiana jednej z pomp.

- Musieliśmy tę cześć wymienić, żeby samolot w 100% bezpiecznie powrócił do Warszawy – poinformował Konrad Majszyk z biura prasowego LOT. - To nie jest problem z silnikami, to mniejsza usterka – dodał.

Na wylot do Warszawy czekało blisko 250 osób. Przewoźnik przeprosił pasażerów za utrudnienia. Rzecznik PLL LOT Adrian Kubicki zapewnił, że otrzymali oni od przewoźnika zakwaterowanie w hotelu na czas oczekiwania na podróż do Warszawy.

Zobacz także

W tym roku media informowały o wadach silników firmy Rolls-Royce w samolotach Dreamliner 787. Miały one dotyczyć nawet około 700 samolotów Boeinga pierwszej generacji.

RadioZET.pl/PAP/JŚ