Potężna awaria wodociągu. 290 tys. mieszkańców ma problemy z dopływem wody

Redakcja
12.04.2018 07:19
kran
fot. Pixabay

Nad ranem w Białymstoku doszło do awarii jednej z głównych linii wodociągowych w mieście. 290 tys. mieszkańców z Białegostoku i Wasilkowa ma problemy z dopływem wody. Usuwanie awarii potrwa kilka godzin. Prawdopodobnie doszło do pęknięcia rurociągu.

Rzecznik Wodociągów Białostockich Krzysztof Kita powiedział, że do awarii doszło w czwartek, przed czwartą nad ranem i dotyczy ona odcinka jednej z głównych magistral przy ulicy Świętokrzyskiej.

— Jesteśmy w trakcie przyłączania tych linii, odcinania tego odcinka, odcinania dopływu wody, gdzie jest awaria — powiedział Kita. Uszkodzona linia rozprowadza wodę do 290 tys. mieszkańców.

Zagłosuj

Czy masz dostęp do bieżącej wody?

Liczba głosów:

— Ogólnie można powiedzieć, że w mieście nie ma w tej chwili wody, natomiast niżej położone rejony jeszcze tę wodę mogą mieć, ale to na chwilę obecną — powiedział Kita.

— To jest o tyle poważne, że awaria jest na całe miasto. To jest jedna z tych linii, z których woda się rozchodzi po całym mieście, więc ciśnienie wody musiało spaść lub w ogóle dużo rejonów nie ma wody, to zależy od położenia wysokościowego — wyjaśnił rzecznik białostockich wodociągów.

— To musi trochę potrwać, zanim woda wróci do rurociągów [...], jesteśmy w trakcie przyłączania — powiedział Kita, dodając, że prace mogą potrwać jeszcze ok. dwóch godzin.

Według rzecznika przyczyną awarii najprawdopodobniej jest pęknięcie rurociągu.

Podlaska policja informuje, że kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w miejscu awarii przy ulicy Świętokrzyskiej i ulicy Hallera w związku z pracami, jakie są tam prowadzone przy usuwaniu awarii.

RadioZET.pl/pap/maal

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Kamil Nosel jako Popelina Halina z wodociągów dzwoni do miejscowej kawiarni