Zamknij

Awarie na torach. Ewakuowano 50 pasażerów, duże opóźnienia pociągów

26.12.2021 15:34
Awarie na torach 26 grudnia 2021
fot. Bartlomiej Magierowski/East News

Do groźnych awarii na torach doszło w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. W Głogówku na Opolszczyźnie doszło do wycieku paliwa z lokomotywy. Jak podała reporterka Radia ZET, strażacy ewakuowali 50 osób. W Wielkopolsce na trasie między Gnieznem a Trzemesznem pękła szyna, opóźnione pociągi miały ruszyć dopiero po godzinie 15.

Awarie na torach na Opolszczyźnie i w Wielkopolsce. Jak przekazała reporterka Radia ZET, w Głogówku na Ziemi Opolskiej doszło do groźnej usterki w pociągu. Strażacy musieli ewakuować 50 pasażerów.

Powodem był wyciek paliwa z lokomotywy. Nikomu nic się nie stało, pasażerowie pociągu z Polanicy-Zdroju do Olsztyna poczekali na transport zastępczy. Strażacy wypompowali substancję i zabezpieczyli wyciek.

Wyciek paliwa i pęknięta szyna. Utrudnienia na awariach torach

Na trasie kolejowej z Kłodzka przez Głogówek do Kędzierzyna-Koźla i dalej do Katowic oraz Warszawy wystąpiły duże opóźnienia.

Kilkadziesiąt pociągów miało też opóźnienia na trasach Warszawa-Gliwice czy Poznań-Przemyśl. Między Gnieznem a Trzemesznem w Wielkopolsce pękła szyna. PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały, że składy mogły ruszyć dopiero ok. godz. 15.

- Trwa naprawa drugiego toru, w związku z czym wstrzymano ruch pociągów – powiedziała Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP PLK. Kolejarze nie wprowadzili autobusowej komunikacji zastępczej dla pociągów regionalnych na wskazanych odcinkach. – Zależy nam na jak najszybszym udrożnieniu tego jednego toru, bo wówczas usuwana usterka sieci trakcyjnej nie będzie już generowała opóźnień pociągów – podkreśliła rzeczniczka PKP PLK.

RadioZET.pl/Grażyna Wiatr/PAP

C