Lotnisko Chopina po awaryjnym lądowaniu: kilka lotów odwołanych i opóźnionych

Redakcja
11.01.2018 07:52
Lotnisko Chopina po awaryjnym lądowaniu: kilka lotów odwołanych i opóźnionych
fot. PAP

Kilka porannych lotów jest w czwartek rano odwołanych, a kilka opóźnionych - wynika ze strony internetowej warszawskiego Lotniska Chopina. Lotnisko po czterech godzinach zamknięcia z powodu awaryjnego lądowania samolotu PLL LOT zostało otwarte po godz. 23.15.

Odwołanych jest 7 odlotów m.in. do Frankfurtu, Brukseli, Paryża i Amsterdamu. Odwołane są też przyloty z Gdańska, Poznania, Krakowa i Rzeszowa. 5 samolotów ma pojawić się na lotnisku z opóźnieniem.

mid-18110273
fot. PAP

Około godziny 19.20 na warszawskim Lotnisku Chopina awaryjnie lądował samolot PLL LOT Bombardier Q400 z 59 pasażerami i czterema członkami załogi na pokładzie. Nikomu nic się nie stało. Na skutek tego zdarzenia pas startowy lotniska był zablokowany, a lotnisko było nieczynne przez około cztery godziny. W tym czasie nie mogły być wykonywane żadne operacje lotnicze, czyli żaden samolot nie mógł startować ani lądować. Samoloty były w tym czasie przekierowywane.

Screen Shot 2018-01-11 at 07.44.03

Przedstawiciele lotniska Chopina apelują, aby podróżni, którzy mają zaplanowany lot na godziny przedpołudniowe, skontaktowali się ze swoimi przewoźnikami.

RadioZET.pl/PAP/KM