Zamknij

Awaryjne lądowanie samolotu Ryanaira w Berlinie. Leciał do Krakowa

31.05.2021 07:07
Samolot Ryanair awaryjnie lądował w Berlinie. Leciał do Krakowa
fot. PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

"Samolot Ryanaira, który w niedzielę wieczorem wylądował awaryjnie, zgłosił zagrożenie lotnicze i dlatego natychmiast otrzymał pozwolenie na lądowanie na lotnisku BER" - powiedział rzecznik lotniska Jan-Peter Haack. Niemieckie media podały, że na pokładzie miała znajdować się bomba, jednak służby nie znalazły ładunku wybuchowego.

Samolot lecący z Dublina do Krakowa awaryjnie lądował w Berlinie. Niemieckie media podały, że pojawiło się zagrożenie wybuchu bomby na pokładzie.

Samolot opuściło 160 pasażerów, jednak służby nie doszukały się ładunku wybuchowego. "Nie wykryto żadnego niebezpieczeństwa" - poinformowała AFP rzeczniczka berlińskiej policji

Samolot lecący do Polski lądował w Berlinie. Niemieckie media: Było zagrożenie z bombą na pokładzie

Pasażerowie kontynuowali lot do Krakowa zapasowym samolotem, w niemieckim terminalu otrzymali posiłki i napoje. "Mogli wznowić lot do Polski na pokładzie zapasowego samolotu" - dodała rzeczniczka policji z Berlina, nie podając żadnych szczegółów na temat przyczyn awaryjnego lądowania.

Na zagrożenie bombą powołał się dziennik Bild Zeitung. Jak podają niemieckie media, bagaż pasażerów został umieszczony na płycie lotniska w celu przeszukania przez psy, a samolot otoczony był licznymi wozami policyjnymi i strażackimi.

"Samolot Ryanaira, który w niedzielę wieczorem wylądował awaryjnie, zgłosił zagrożenie lotnicze i dlatego natychmiast otrzymał pozwolenie na lądowanie na lotnisku BER" - mówił rzecznik lotniska Jan-Peter Haack.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/PAP