Zamknij

Awaryjne lądowanie samolotu marszałka Senatu. W kokpicie pękła szyba

Dominik Gołdyn
30.05.2022 18:15
Tomasz Grodzki
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Samolot Boeing 737 lecący z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim z Maroka awaryjnie lądował w szwajcarskim Zurychu. Powodem była - jak wyjaśniła szefowa gabinetu marszałka - pęknięta szyba w kokpicie pilotów. Nikomu nic się nie stało

Tomasz Grodzki wraz z delegacją zakończył w poniedziałek wizytę w Królestwie Maroka, składaną na zaproszenie przewodniczącego Izby Doradców Enaama Mayary. W skład delegacji weszli także wiceprzewodniczący senackiej Grupy Polsko-Marokańskiej Aleksander Pociej oraz senator Marek Borowski.

Awaryjne lądowanie samolotu z marszałkiem Senatu

Obecnie marszałek Senatu wraz z delegacją oczekuje w Zurychu na decyzję w sprawie kontynuacji lotu do Polski – poinformowała w rozmowie z PAP szefowa gabinetu marszałka, dyrektor Małgorzata Daszczyk.

"Celem wizyty Tomasza Grodzkiego było promowanie zacieśniania więzi parlamentarnych, ekonomicznych i turystycznych z Królestwem Marokańskim, z którym od lat Polskę łączą bardzo dobre relacje, a także próba przekonania gospodarzy do mocniejszego potępienia agresji Rosji na Ukrainę i przekazanie polskiego stanowiska w tej sprawie. Wśród celów wizyty było też wznowienie dialogu parlamentarnego na najwyższym szczeblu po dłuższej przerwie, spowodowanej m.in. pandemią COVID-19, również w świetle nowych wyzwań, jakie stawia obecna sytuacja międzynarodowa zarówno w Europie, jak i w Afryce" – podkreśliło komunikacie Centrum Informacyjne Senatu.

RadioZET.pl/PAP

C