Zamknij

PO złoży wniosek do prokuratury ws. Piotrowicza. Budka: dopuścił się uchybień

Redakcja
28.11.2017 21:09
Budka
fot. PAP

Zostanie zgłoszony wniosek do prokuratury w sprawie sposobu prowadzenia obrad nad prezydenckim projektem ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, przez przewodniczącego sejmowej komisji sprawiedliwości Stanisława Piotrowicza - zapowiada Borys Budka z Platformy Obywatelskiej.

Budka zapowiedział ten ruch w programie "Gość Wydarzeń" na antenie Polsat News. Mówił przy tym, że poseł Prawa i Sprawiedliwości dopuścił się poważnych uchybień regulaminowych.

Zobacz także

- Poprawki poselskie, które zostały przez nas złożone, przegłosował w jednym głosowaniu, przy czym nawet bez ich przedstawienia. Tak naprawdę posłowie PiS nie mieli pojęcia, nad czym głosują, dlatego, że nawet nie dostali tych poprawek. Oni z założenia je odrzucili i było to rażące uchybienie regulaminowe - tłumaczy.

Były wiceminister sprawiedliwości dodaje również, że w ocenie PO mogło dojść do naruszenia także innych przepisów, dlatego złoży doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa poprzez nadużycie uprawnień, które jako funkcjonariusz państwowy poseł Piotrowicz posiada.

Zobacz także

Przypomnijmy: sejmowa komisja sprawiedliwości opowiedziała się za uchwaleniem projektu prezydenta Andrzeja Dudy ws. Krajowej Rady Sądownictwa wraz ze wszystkimi siedmioma poprawkami zgłoszonymi przez PiS.

RadioZET.pl/MaB/MP