Zamknij

Piechociński jednym tweetem zmiażdżył rząd Szydło

Redakcja
11.05.2017 23:38
Szydło
fot. PAP

Dwa słowa - tyle wystarczyło b. wicepremierowi Januszowi Piechocińskiemu, aby bezlitośnie wyśmiać polski rząd, a konkretnie zacytowaną przez dziennikarza "Rzeczpospolitej" wypowiedź Beaty Szydło z wywiadu dla dziennika.

Były prezes PSL i wicepremier odniósł się do wywiadu, który pani premier udzieliła "Rzeczpospolitej". A właściwie nie tyle do treści, co do fragmentu rozmowy, zacytowanego jako zapowiedź w tweecie przeprowadzającego tę rozmowę dziennikarza gazety Michała Szułdrzyńskiego:

"Czas limuzyn się skończył" - brzmiał deklaracja Beaty Szydło. Riposta Piechocińskiego była krótka i bardzo błyskotliwa:

13063413_10209219799154698_5379175363437871979_o

"Wszystkie rozbite?" - ironicznie i rozbrajająco zapytał Piechociński, nazywany "królem polskiego Twittera". To jeden z najaktywniejszych polskich polityków obecnych na tym portalu. Publikuje tam nawet kilkanaście wpisów dziennie, w których nie tylko informuje o swoich szczegółowych planach, ale dzieli się też często rozmaitymi i niekoniecznie łatwo dostępnymi danymi statystycznymi.

Przypomnijmy, że limuzyny to szczególnie drażliwy dla polskich władz temat - w ostatnich miesiącach dochodziło do wypadków rządowych aut, w których podróżowali prezydent Andrzej Duda, premier Szydło oraz szef MON Antoni Macierewicz.

RadioZET.pl/Twitter/MP