Zamknij

Szydło krytykuje PSL za dołączenie do Koalicji Europejskiej. Rzecznik ludowców: chciwa osoba bez kompetencji

Redakcja
27.02.2019 08:38
Szydło
fot. Marek Lasyk/East News

Beata Szydło skrytykowała PSL za decyzję o przyłączeniu się do Koalicji Europejskiej w najbliższych eurowyborach. Do tych słów odniósł się już rzecznik partii, który mocno ocenił słowa byłej premier. 

Beata Szydło wystąpiła we wtorkowy wieczór w programie „Gość Wiadomości” w TVP Info. Tematem rozmowy były przede wszystkim nadchodzące (zaplanowane na 26 maja) wybory do Parlamentu Europejskiego, w których była szefowa rządu zamierza wystartować.

Szydło atakuje PSL, rzecznik odpowiada

Jednym z poruszonych wątków był akces Polskiego Stronnictwa Ludowego do szerokiej Koalicji Europejskiej. Szydło mocno skrytykowała ludowców za dołączenie do ruchu, w którym znajdują się już PO, SLD i Nowoczesna. 

Zobacz także

– Myślę, że dla wielu działaczy i wielu ludzi wspierających do tej pory PSL to jest duży szok, że ich ugrupowanie dołącza do tak egzotycznej koalicji – powiedziała Beata Szydło, dodając: „To pokazuje determinację i chęć za wszelką cenę uratowania, ja mam wrażenie, liderów PSL, a szczególnie szefa PSL, któremu wydaje się, że udział w tej koalicji pozwoli mu na przetrwanie”. Wypowiedź ta spotkała się z ostrą reakcją rzecznika PSL:

„Powiedziała chciwa osoba bez kompetencji która jako pierwsza w historii sama sobie przyznała nagrodę będąc premierem .. a teraz przebiera nóżkami żeby doić w Euro...” – napisał na Twitterze. 

RadioZET.pl/Gazeta.pl/Twitter/MP