Zamknij

Śpiewak będzie kandydował na prezydenta Warszawy? „Są duże szanse”. Mówi też o poparciu byłych kolegów

Redakcja
23.04.2018 10:55
Śpiewak
fot. Andrzej Hulimka/East News

Są duże szanse na to, że będę kandydować na prezydenta Warszawy — poinformował w poniedziałek prezes stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Jan Śpiewak. Nie wykluczył jednocześnie startu bez poparcia MJN.

Pytany w Polsat News o decyzję dotyczącą kandydowania na prezydenta Warszawy, Śpiewak odpowiedział, że jest to „niewykluczone”. Jak dodał, decyzja w tej sprawie zapadnie w ciągu najbliższych kilku tygodni. — Ciągle rozmawiamy i sądzę, że są duże szanse na to, że będę kandydować na prezydenta Warszawy — podkreślił. — Chodzi o to, żebyśmy wszyscy porozmawiali, spróbowali osiągnąć kompromis — dodał.

Jan Śpiewak był gościem Radia ZET 22.04.2018 - przeczytaj całą rozmowę na RadioZET.pl!

— Wywodzę się ze środowiska ruchów miejskich, aktywistów, ludzi, którzy walczyli przez lata z aferą reprywatyzacyjną i w gronie tych grup i organizacji chcemy porozmawiać. Nie są to proste rozmowy, bo tutaj jest dużo różnych pomysłów na kampanię, jak ona powinna wyglądać, ale jestem dobrej myśli — mówił Śpiewak.

Kto poparłby Śpiewaka?

Pytany, czy może zdarzyć tak, że będzie startował w wyborach bez poparcia stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, które sam zakładał, Śpiewak przyznał, że „nie wyklucza tego”.

— Będzie to smutne, ale życie toczy się dalej. Stworzyłem Miasto Jest Nasze, przez wiele lat byłem prezesem tego stowarzyszenia i liczę na to, że będziemy dalej w stanie rozmawiać i współpracować — zaznaczył Śpiewak.

Zobacz także

Jak podkreślił, „tutaj trzeba walczyć z Platformą Obywatelską, a z drugiej strony PiS też nie odpowiada na nasze problemy, na problemy warszawiaków”. — Nie ma specjalnie trzeciej opcji — zauważył. Pytany, czy trzecią opcją może być współpraca z lewicą i Partią Razem, Śpiewak powiedział: „Rozmawiamy z Razem, z Zielonymi oraz Inicjatywą Polską”.

RadioZET.pl/PAP/MP