Zamknij

Gawkowski dołącza do Biedronia. B. wiceszef SLD ma budować struktury. „Robert, dzisiaj ci obiecuję”

Redakcja
16.11.2018 15:26
Biedroń
fot. PAP

Były wiceszef SLD Krzysztof Gawkowski, który na początku listopada odszedł z Sojuszu, dołączył do formacji politycznej budowanej przez ustępującego prezydenta Słupska Roberta Biedronia. W nowym ruchu ma odpowiadać za budowę struktur.

Biedroń zapowiedział na piątkowej konferencji prasowej w Warszawie, że Gawkowski będzie w jego ruchu odpowiadał za budowanie struktur. – Jest prawie 800 tys. osób, kilkadziesiąt tysięcy wolontariuszy i wolontariuszek, których trzeba mądrze zaangażować w ten projekt. To jest zadanie dla Krzysztofa, które dzisiaj mu powierzam – zaznaczył prezydent Słupska.

Gawkowski podziękował Biedroniowi za zaproszenie do jego formacji, które – jak ocenił – „dało szansę na to, że możemy zmienić Polskę”.

– Ja, Robert, dzisiaj ci obiecuję, że do 3 lutego, czyli do konwencji otwierającej ruch polityczny, partię polityczną, ugrupowanie, które się stworzy, w każdym powiecie ruch Roberta Biedronia będzie miał swoje struktury, swoich przedstawicieli – zadeklarował były polityk Sojuszu.

- RadioZET.pl/PAP/MP