Zamknij

BMW śmiertelnie potrąciło pieszego. Policja: ''Nie miał żadnych odblasków''

22.01.2020 16:51
Policja
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Tragiczny wypadek w miejscowości Osowa w województwie lubelskim. Pieszy poruszający się po zmierzchu został potrącony przez samochód marki BMW. Mężczyzna nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do tragedii doszło we wtorkowy wieczór w miejscowości Osowa. Ze wstępnych ustaleń policji wynika że, kierujący pojazdem BMW potrącił 55-letniego mieszkańca gminy Bychawa. Pieszy w wyniku doznanych obrażeń zginął na miejscu. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący pojazdem był trzeźwy.

Policjanci ustalili, że pieszy poruszał się po jezdni i nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Policja pod nadzorem prokuratora ustala szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Zobacz także

Śledczy przypominają, że piesi poruszający się po jezdni, mają obowiązek korzystania z pobocza i powinni poruszać się jej lewą stroną. Każdorazowo po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, na drodze, na której nie ma chodnika, osoba piesza ma obowiązek korzystania z elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

RadioZET.pl