Zamknij

Bajtkowo. Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym. Nie żyje 17-latek

12.11.2020 09:04
Wypadek
fot. Policja w Ełku

17-letni pasażer samochodu osobowego zginął w wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w gminie Ełk. 20-latek kierujący fordem zignorował znak stop i wjechał wprost pod pociąg. 

Do wypadku w miejscowości Bajtkowo w gminie Ełk między Białą Piską a Ełkiem doszło w środę wieczorem. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 20-letni kierowca osobowego forda prawdopodobnie zignorował znak stop i wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy. Doszło do zderzenia z szynobusem relacji Olsztyn-Ełk. Następnie ford uderzył w pojazd BMW, który zatrzymał się przed przejazdem na przeciwległym pasie ruchu. 

Zobacz także

Bajtkowo. W wypadku zginął 17-letni pasażer

Wskutek zderzenia z szynobusem, z forda wypadł pasażer, 17-letni mieszkaniec Pisza. Chłopak zginął na miejscu. 20-letnia pasażerka ze złamaniem obojczyka trafiła do szpitala. Kierowcy nic się nie stało. Obrażeń nie doznały także osoby podróżujące BMW oraz pociągiem. Kierowcy oraz maszynista byli trzeźwi.

90-164587
fot. Policja w Ełku

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Droga wojewódzka nr 667 była zablokowana przez kilka godzin. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP