Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Bandyci ostrzelali karabinami policjantów. "Wiemy, kim był jeden z nich" [NOWE FAKTY]

05.12.2017 13:00
xxx wiadomosci

Podczas sobotniej akcji terrorystycznej zginął jeden z policjantów, do którego napastnicy otworzyli ogień z karabinu maszynowego. Śmierć poniósł też jeden z bandytów, a dwóch innych udało się zatrzymać. Wiadomo już, kim jest przestępca, który zginął.

Bandyci ostrzelali karabinami policjantów. "Wiemy, kim był jeden z nich" [NOWE FAKTY] fot. dziennikimotocyklowe.com
Zagłosuj

Uważasz, że prawo w Polsce powinno zostać zaostrzone?

Dziennikarze portalu Kryminalna Polska ustalili tożsamość mężczyzny, który poniósł śmierć, strzelając do policjantów. Jest nim Łukasz W., znany szerzej jako „Czarny”. 42-latek mieszkał w podpoznańskiej miejscowości Kiekrz.

Gangster "Czarny" poniósł śmierć

Jak ustalili śledczy, „Czarny” był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Przed śmiercią otworzył ogień do antyterrorystów z karabinu AK 47 Kałasznikow.

Kradzież pieniędzy z bankomatu

Bandyci myśleli, że gładko pójdzie im włamanie się do bankomatu i kradzież pieniędzy. – Około północy z soboty na niedzielę, w miejscowości Wisznia Mała doszło do włamania do bankomatu. Policjanci, którzy podjęli działania związane z zatrzymaniem sprawców na gorącym uczynku, zostali ostrzelani z broni maszynowej przez jednego z bandytów. Funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem. Bandyta, który strzelał do policjantów, zginął na miejscu. Drugi ze sprawców został zatrzymany – mówił Paweł Petrykowski z wrocławskiej policji w rozmowie z portalem kryminalnapolska.pl.

Więcej szczegółów:

RadioZET.pl/kryminalnapolska.pl/PAP/strz

Oceń