Zamknij

Bandyci ostrzelali karabinami policjantów. "Wiemy, kim był jeden z nich" [NOWE FAKTY]

Redakcja
07.11.2017 12:00

Podczas sobotniej akcji terrorystycznej zginął jeden z policjantów, do którego napastnicy otworzyli ogień z karabinu maszynowego. Śmierć poniósł też jeden z bandytów, a dwóch innych udało się zatrzymać. Wiadomo już, kim jest przestępca, który zginął.

Dziennikarze portalu Kryminalna Polska ustalili tożsamość mężczyzny, który poniósł śmierć, strzelając do policjantów. Jest nim Łukasz W., znany szerzej jako „Czarny”. 42-latek mieszkał podpoznańskiej miejscowości Kiekrz.

Gangster "Czarny" poniósł śmierć

Jak ustalili śledczy, „Czarny” był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Przed śmiercią otworzył ogień do antyterrorystów z karabinu AK 47 Kałasznikow.

Kradzież pieniędzy z bankomatu

Bandyci myśleli, że gładko pójdzie im włamanie się do bankomatu i kradzież pieniędzy. – Około północy z soboty na niedzielę, w miejscowości Wisznia Mała doszło do włamania do bankomatu. Policjanci, którzy podjęli działania związane z zatrzymaniem sprawców na gorącym uczynku, zostali ostrzelani z broni maszynowej przez jednego z bandytów. Funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem. Bandyta, który strzelał do policjantów zginął na miejscu. Drugi ze sprawców został zatrzymany – mówił Paweł Petrykowski z wrocławskiej policji w rozmowie z portalem kryminalnapolska.pl.

Więcej szczegółów:

Zobacz także

RadioZET.pl/kryminalnapolska.pl/PAP/strz