Zdobądź banknot 500 zł i sprzedaj z zyskiem - sposób na zarobek w sieci

Redakcja
27.02.2017 13:02
Zdobądź banknot 500 zł i sprzedaj z zyskiem - sposób na zarobek w sieci
fot. Archiwum Radia ZET

Wprowadzenie banknotu o nominale 500 zł wywołało wiele kontrowersji i uszczypliwych komentarzy. Okazuje się jednak, że banknot nie tylko (jak mówi się z przekąsem) jest synonimem polskiej pensji, ale też może stanowić sposób na zarobek. Zwłaszcza w internecie. 

W sieci pojawiły się pierwsze aukcje i oferty zachęcające do kupna banknotu 500 zł. Pieniądze są sprzedawane po cenie wyższej niż nominał, (zwykle około 550-570 zł). Czasami przebitka wynosi nawet więcej niż 100 zł. Oferta jest z pewnością skierowana głównie do miłośników numizmatyki i kolekcjonerów.

Zagłosuj

Miałeś/aś już w rękach banknot 500 zł?

Liczba głosów:

500zl1
fot. Allegro

Banknot 500 zł w istocie może być gratką dla fanów wszelkiego rodzaju „zbieractwa”. To rzadki nominał. Zarządzenie prezesa NBP wprowadzające je do obrotu nowe banknoty zakładało emisję do 50 milionów sztuk. Dla porównania drugi najrzadziej emitowany nominał - 20 zł -  można spotkać dwukrotnie częściej. Najpopularniejszym banknotem jest nominał 100 zł – w 1 mln sztuk występuje około 2000 razy. 

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Wprowadzeniu banknotu 500 zł sprzeciwiało się m.in. ministerstwo rozwoju. Urzędnicy podawali argument, że występowanie tak wysokiego nominału w obiegu będzie sprzyjało oszustwom.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/KM