Zamknij

Barbara Kaczmarek nie żyje. Wójt gminy Zgierz zmarła po ciężkim pobiciu

24.02.2020 21:22
Barbara Kaczmarek nie żyje. Wójt gminy Zgierz zmarła po ciężkim pobiciu
fot. Miasto Zgierz/Facebook

Nie żyje pobita w weekend wójt gminy Zgierz. Kobieta zmarła w szpitalu. Barbara Kaczmarek funkcję wójta pełniła od sześciu lat. Była pierwszą kobietą, wybraną w gminie na to stanowisko. Informację o jej śmierci potwierdziła Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Pani Wójt Barbara Kaczmarek. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci..." – napisano na profilu Facebookowym Miasto Zgierz.

Wójt została ciężko pobita przez syna

W szpitalu w Zgierzu zmarła w poniedziałek wójt Gminy Zgierz Barbara Kaczmarek. Kobieta z ciężkimi urazami w wyniku pobicia trafiła do zgierskiej placówki w sobotę. Była w stanie krytycznym. O śmierci Kaczmarek poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania.

Dodał, że po przeprowadzeniu sekcji zwłok, śledczy podejmą decyzje co do zmiany zarzutów, które zostały postawione 34-letniemu synowi kobiety. Mężczyzna podejrzany jest o pobicie matki. Na wniosek prokuratury, sąd aresztował go na trzy miesiące.

Zobacz także

Barbara Kaczmarek trafiła do szpitala o godz. 3 w nocy z piątku na sobotę, w stanie krytycznym, z poważnymi i rozległymi obrażeniami głowy i mózgu. Biegły z zakresu medycyny sądowej nie pozostawił wątpliwości, że powstałe obrażania nie mogły być spowodowane przez samą pokrzywdzoną, lecz były konsekwencją pobicia.

Zobacz także

W związku z tą sprawą zatrzymano 34-letniego syna kobiety, który w niedzielę usłyszał zarzuty. Prokuratura zarzuciła mężczyźnie spowodowanie u matki ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci urazów realnie zagrażającej życiu. To zbrodnia zagrożona karą więzienia do 15 lat.

Zobacz także

W czasie przesłuchania mężczyzna nie przyznał się do winy. Złożył obszerne wyjaśnienia, których treści prokuratura nie ujawnia.

Kaczmarek funkcję wójta gminy Zgierz sprawowała od 2014 roku. Była pierwszą kobietą wybraną w tej gminie na to stanowisko.

RadioZET.pl/Miasto Zgierz-Facebook/Mateusz Szkudlarek/PAP