Zamknij

Nie żyje znana i ceniona nauczycielka języka polskiego. Wychowała wiele pokoleń uczniów

20.01.2022 20:32
Barbara Sierakowska
fot. Facebook.com/IV LO w Kielcach

Barbara Sierakowska, wieloletnia nauczycielka języka polskiego i poetka zmarła w wieku 87 lat. Informację o śmierci pedagożki przekazało w mediach społecznościowych IV Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach. 

Barbara Sierakowska zmarła w niedzielę 16 stycznia br. Poetka była cenioną kielecką nauczycielką języka polskiego, pedagogiem i wychowawcą wielu pokoleń licealistów IV LO w Kielcach. "Pani Barbara pozostawiła po sobie wśród uczniów i wychowanków pamięć o szczególnych wymaganiach połączonych z niekwestionowaną kompetencją zawodową" – czytamy na Facebooku szkoły. 

Nie żyje Barbara Sierakowska, wybitna kielecka nauczycielka i poetka

"Jej pracę nauczycielki języka polskiego oraz aktywność twórczą cechowała zawsze ogromna pasja będąca wzorem dla uczniów, wychowanków oraz miłośników literatury" – wspominają pracownicy kieleckiego IV Liceum Ogólnokształcącego. 

Barbara Sierakowska była również znaną poetką, autorką dramatów i opowiadań-utworów zaczerpniętych wprost z codziennego życia oraz głębokich przemyśleń. Publikowała recenzje spektakli teatru telewizyjnego w "Tygodniku Kulturalnym", wiersze i opowiadania w "Głosie Nauczycielskim", "Przemianach", "Słowie Ludu”, "Radostowej" i "Świętokrzyskim Kwartalniku Literackim". 

W 2010 roku otrzymała Świętokrzyską Nagrodę Kultury drugiego stopnia za ubogacanie dorobku kulturalnego województwa świętokrzyskiego. Pogrzeb Barbary Sierakowskiej odbędzie się 21 stycznia na Cmentarzu Komunalnym I w Kielcach.

RadioZET.pl

C