COP24 a Barbórka. Andrzej Duda na przekór Europie

Redakcja
04.12.2018 15:31
COP24 a Barbórka. Andrzej Duda na przekór Europie
fot. PAP

Prezydent Andrzej Duda z mocną deklaracją podczas Barbórki w Brzeszczach. „Nie pozwolę, by ktokolwiek zamordował polskie górnictwo” – oświadczył.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Dopóki ja pełnię w Polsce urząd prezydenta, nie pozwolę, by ktokolwiek zamordował polskie górnictwo – zapewnił w zdecydowanych słowach prezydent Andrzej Duda podczas wtorkowych uroczystości z okazji Barbórki w Brzeszczach.

Nawiązał do jednej z proponowanych deklaracji szczytu klimatycznego COP 24 w Katowicach - Just Transition – która mówi o „sprawiedliwym i solidarnym zmienianiu świata w sensie przemysłowym, po to, aby w jak największym stopniu oszczędzić klimat”.

- To oznacza przede wszystkim uwzględnianie w tym wszystkim interesów społeczeństw, uwzględnienie interesów ludzi, miejsca pracy, dbałość o rodzinę, o to wszystko, co jest naszą codziennością – mówił prezydent. I dodał: - To nie sztuka wszystko zlikwidować i zostawić ludzi bez pracy, zostawić państwo bez zaplecza i załamać gospodarkę.

Zobacz także

Andrzej Duda po raz kolejny podkreślił, że „polska gospodarka nadal będzie opierała się na węglu”.

-  Oczywiście będziemy realizować mix energetyczny, będziemy realizować naszą strategię, ale węgiel w Polsce jest i będzie – oświadczył.

RadioZET.pl/PAP/JŚ