Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Bartłomiej Misiewicz zawieszony w prawach członka PiS - ostra zapowiedź Kaczyńskiego

12.04.2017 12:33
xxx wiadomosci

- Podpiszę decyzję o zawieszeniu Bartłomieja Misiewicza w prawach członka PiS - zapowiedział w środę szef partii Jarosław Kaczyński.

Bartłomiej Misiewicz zawieszony w prawach członka PiS - ostra zapowiedź Kaczyńskiego fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Prezes PiS zapowiedział też, że powoła specjalną komisję wewnątrz partii, która zbada "wszystkie kontrowersyjne kwestie oburzające w ostatnim czasie opinię publiczną". 

Zagłosuj

To koniec kariery Misiewicza?

Przypomnijmy, że chodzi oczywiście o zawrotną karierę 27-letniego Misiewicza, który bez studiów znalazł dobrze płatną posadę najpierw jako rzecznik prasowy w ministerstwie obrony, a teraz w roli pełnomocnika zarządu ds. komunikacji Polskiej Grupie Zbrojeniowej. 

W środę media zelektryzowała wiadomość o rzekomych zarobkach byłego rzecznika resortu obrony. Według nieoficjalnych ustaleń "Rzeczpospolitej" Bartłomiej Misiewicz ma dostawać pensję w wysokości 50 tysięcy. Doniesienia te zdementowała Polska Grupa Zbrojeniowa. Konkretna kwota nie została jednak podana do wiadomości opinii publicznej. 

Bartłomiej Misiewicz "zasłynął" też z sytuacji, w której wojskowi musieli mu salutować mówiąc "czołem panie ministrze". Na naszej antenie w programie Gość Radia ZET zachowanie Misiewicza komentował też były dowódca GROM Roman Polko, który "skandalem" określił "trzymanie przez oficera parasolki nad jakimś urzędasem".

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek zapowiedziała, że teraz musimy czekać na wyniki badań komisji w tej sprawie. Zbada ona okoliczności zatrudnienia Misiewicza i wysokości jego pensji w PGZ.

RadioZET.pl/KM

Oceń