Zamknij

Arłukowicz odebrał zaświadczenie od PKW. Przy okazji pokazał, co sądzi o PiS

31.05.2019 15:26
Arłukowicz odebrał zaświadczenie od PKW. Przy okazji pokazał, co sądzi o PiS
fot. Twitter screen

Nowo wybrani europosłowie odebrali w piątek z rąk p.o. szefa PKW Wiesława Kozielewicza zaświadczenia o wyborze do PE. Największe zainteresowanie wśród internautów wzbudziło jednak zachowanie Bartosza Arłukowicza (PO). ''Też bym im nie podał ręki'' - komentują. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

51 polskich posłów do Parlamentu Europejskiego kadencji 2019-2024 rozpocznie pracę w Brukseli za kilka tygodni. 52 europoseł obejmie mandat po formalnym wyjściu Wielkiej Brytanii z UE.

W uroczystości, która odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu, udział wzięli m.in. udział premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, prezes TK Julia Przyłębska oraz I prezes SN Małgorzata Gersdorf.

Idziecie do Brukseli i Strasburga, by reprezentować naszą ojczyznę w Europie ojczyzn. Ta wizja generała De Gaulle'a jest realizowana z udziałem Polski już od ponad 15 lat 

wiceszef Państwowej Komisji Wyborczej Wiesław Kozielewicz

Bartosz Arłukowicz nie podał ręki politykom PiS

W mediach społecznościowych pojawiło się krótkie nagranie z uroczystości. Bartosz Arłukowicz odbierając zaświadczenia o wyborze do PE podał rękę jedynie sędziemu PKW. Polityk PO powrócił na swoje miejsce, nie ściskając dłoni m.in. Markowi Kuchcińskiemu, Mateuszowi Morawieckiemu i Ryszardowi Terleckiemu. 

''Zachował się normalnie. Ten rząd nie zasługuje na podanie ręki'', ''Nie podaje się ręki byle komu. Podstawowa zasada'' - pisali w komentarzach pod nagraniem użytkownicy Twittera.

Nie wszyscy nowo wybrani posłowie byli obecni na uroczystości. Swoich zaświadczeń nie odebrali m.in. były premier Marek Belka i lider Wiosny Robert Biedroń.

Zobacz także

W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego, PiS uzyskało 45,38 proc. głosów, KE - 38,47 proc., Wiosna - 6,06 proc. PiS zdobyło 27 mandatów, Koalicja Europejska - 22, a Wiosna - 3. Frekwencja w eurowyborach wyniosła 45,68 proc.

RadioZET.pl/PAP/Twitter