Zamknij

Bartosz Cichocki w Batumi: musimy wspierać Gruzję z wielu powodów

Redakcja
14.06.2018 21:43
Cichocki w Batumi
fot. Twitter

Bartosz Cichocki wziął w czwartek udział w międzynarodowej konferencji "Georgia's European Way" w gruzińskim Batumi. Wiceszef MSZ podkreślał w Gruzji konieczność wsparcia dla tego państwa w obliczu rosyjskiej okupacji regionu Cchinwali i Abchazji.

Zdaniem Cichockiego, obowiązek wsparcia dla Gduzji wynika m.in. z zaangażowania tego kraju w utrzymanie bezpieczeństwa i pokoju na świecie. – Obowiązek wsparcia Gruzji w obliczu rosyjskiej okupacji regionu Cchinwali i Abchazji wynika nie tylko z naszego przywiązania do prawa międzynarodowego, ale także z uznania dla postępu reform i zaangażowania tego państwa w utrzymanie bezpieczeństwa i pokoju na świecie – mówił wiceszef resortu.

Cichocki w Batumi

Poza wiceszefem polskiego MSZ w 15 edycji wydarzenia organizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Gruzji uczestniczyli wysocy przedstawiciele Tbilisi, zagraniczni politycy, eksperci, urzędnicy Unii Europejskiej oraz organizacji międzynarodowych. Głównym tematem rozmów była integracja europejska i bezpieczeństwo.

Sytuacja w Gruzji

Cichocki wystąpił w panelu poświęconym regionalnej architekturze bezpieczeństwa. – Polska jest zdecydowanym orędownikiem wzmocnienia wschodniej flanki NATO, utrzymania polityki otwartych drzwi. Poprzez obecność wojsk NATO w Polsce, państwach bałtyckich czy Rumunii chcemy zapewnić stabilność w regionie. A z tego czerpała będzie i Gruzja – zapewniał wiceszef MSZ.

RadioZET.pl/PAP/strz