Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Bartosz Kownacki: Zburzenie Pałacu Kultury byłoby fajnym prezentem na 100-lecie niepodległości

16.11.2017 10:16
xxx wiadomosci

Sprawa Pałacu Kultury i Nauki nieoczekiwanie coraz częściej powtarza się w wypowiedziach polityków. W czwartek do rozbiórki zabytku odniósł się na antenie Radia ZET wiceszef MON Bartosz Kownacki. 

Bartosz Kownacki: Zburzenie Pałacu Kultury byłoby fajnym prezentem na 100-lecie niepodległości fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Zagłosuj

Czy jesteś za zburzeniem Pałacu Kultury?

- Zburzenie Pałacu Kultury na 100-lecie niepodległości to byłby fajny prezent dla nas wszystkich. Jeżeli tylko będzie zgoda na zrobienie tej dobrej rzeczy, to wojsko może podjąć się tego zadania. Nie powinno być problemu - mówi w rozmowie z Konradem Piaseckim wiceminister obrony Bartosz Kownacki. Dodał, że saperzy "na pewno daliby radę" i byłoby to dla nich "fajne ćwiczenie.

Pałac Kultury Kownacki nazywa symbolem "nieudolności patologii III RP". - Można przyjąć, że jest pomnikiem sowieckiej okupacji w Polsce, ale zajmuje ogromny obszar. Wolałbym, żeby w tym miejscu Warszawy było takie prawdziwe city biznesowe, gdzie zmieściłoby się kilka wieżowców ciekawych architektonicznie -dodaje minister.

Kownacki dodał, że jeżeli byłaby zgoda na zburzenie "Pekinu" wówczas pojawi się "pełna mobilizacja".

RadioZET.pl/KM

Oceń